ul. Gorajska 6, Warszawa, Polska 662 280 482, 600 206 094
HR dla Biznesu
kontakt@hrdlabiznesu.pl

Zarządzanie talentami

Strona główna Rozwiązania Zarządzanie talentami

Program „zarządzanie talentami” (talent management) jest tworzony w korelacji z celami strategicznymi firm, zapewnia im posiadanie pożądanych kompetencji w przyszłości. Koncepcję programu przygotowujemy wspólnie z pracownikami organizacji, ściśle definiujemy cele, pomagamy w opracowaniu ścieżek kariery oraz sposobów rozwoju pracowników. W zależności od potrzeb organizacji rekomendujemy zarządzanie talentami nakierowane na rozwój różnych grup pracowników. Budujemy programy, które efektywnie przyczyniają się do rozwoju umiejętności menedżerskich. W przypadku organizacji, dla których sukcesu kluczowa jest wysoka ekspertyza pracowników pomagamy w przygotowaniu programów eksperckich.

Możliwości rozwoju i poszerzania kompetencji są wysoko cenionymi czynnikami zarówno przez obecnych pracowników danej firmy, jak i kandydatów na potencjalnych przyszłych pracowników. Oferując takie możliwości, firma pokazuje się jako pracodawca, który dba o swoich pracowników i liczy na długą współpracę z nimi. Poprzez takie działanie i wizerunek, ma szansę zatrudniać najbardziej utalentowanych ludzi i zatrzymać ich u siebie jak najdłużej.

Zarządzanie talentami

Opis

To człowiek pełni kluczowe funkcje w działalności organizacji. Dlatego powinna ona skupić się na strategicznych, utalentowanych pracownikach, których zaangażowanie ma pozytywny wpływ na osiągane przez firmę cele.
Zarządzanie talentami w organizacji polega głównie na planowaniu ścieżek kariery i wdrażanie tych planów w życie.
Jest to zespół działań nakierowanych na wyłonienie, utrzymanie w organizacji i rozwój wybitnych pracowników tj. takich, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki, charakteryzują się wysokim poziomem umiejętności i potencjałem do rozwoju.

Efektem naszej pracy jest księga, zawierająca definicję talentu w organizacji oraz szczegółowy plan przebiegu całego procesu. Tak przygotowany program pozwala na jego bezpieczną realizację i budowanie przewagi organizacyjnej w postaci wysoko wyspecjalizowanej kadry menedżerskiej i specjalistycznej.

Korzyści

Korzyści, jakie daje program rozwoju talentów to m.in.:

 • Zapewnienie ciągłości zarządzania oraz funkcjonowania firmy;
 • Zapewnienie puli sukcesorów;
 • Uzyskanie stałej i silnej motywacji do pracy, zatrzymanie cennych pracowników;
 • Zatrzymanie wiedzy w organizacji;
 • Wzmocnienie pozycji firmy na rynku;
 • Wzmocnienie wizerunku firmy jako organizacji dbającej o pracowników i ich rozwój.

Jak działamy

Zarządzanie talentami jest zawsze szyte na miarę i dlatego przyczynia się do efektywnego budowania przewagi konkurencyjnej. Proces budowy programu talentowego realizujemy w następujących etapach:

 1. Określenie potrzeb ilościowych oraz jakościowych w zakresie kadry menedżerskiej oraz/lub wysokiej klasy specjalistów w kontekście planów rozwojowych organizacji w bliższej i dalszej perspektywie.
 2. Opracowanie koncepcji programu zarządzania talentami, jego celu, rodzaju programów, kryteriów definiowania talentów, sposobów i narzędzi służących identyfikacji osób o najwyższym potencjale.
 3. Identyfikacja pracowników osiągających wybitne wyniki, wyróżniających się najwyższym potencjałem rozwojowym i motywacją do rozwoju.
 4. Opracowanie oraz wdrożenie ścieżek kariery, planów sukcesji stanowiskowej.
 5. Zaplanowanie indywidualnych planów rozwoju uczestników programu.
 6. Opracowanie narzędzi monitoringu i kontroli programu zarządzania talentami. Monitoring i kontrola przy wdrożeniu programu.

HR dla Biznesu to firma, która od lat zajmuje się profesjonalnym doradztwem w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, jesteśmy w stanie zaproponować klientowi innowacyjne rozwiązania, indywidualnie dopasowane do jego potrzeb i oczekiwań. Nasza praca jest dla nas pasją, dlatego do każdego klienta podchodzimy z zaangażowaniem i poczuciem odpowiedzialności. Dobrze wiemy, jak ważny jest rozwój, dlatego nieustannie doskonalimy swoje umiejętności. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której znajdziecie Państwo nie tylko zarządzanie talentami, a wiele, wiele więcej.