ul. Gorajska 6, Warszawa, Polska 662 280 482, 600 206 094
HR dla Biznesu
kontakt@hrdlabiznesu.pl

O nas

HR dla Biznesu

Jesteśmy firmą doradczą działającą w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Specjalizujemy się w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań w dziedzinach:

 • Zarządzanie efektywnością, min. tworzenie opisów stanowisk, projektowanie struktury organizacyjnej, zmiana kultury organizacyjnej, badanie opinii pracowników
 • Zarządzanie kompetencjami, min. budowa modeli kompetencyjnych, systemy ocen okresowych, audyt kompetencji,  zarządzanie talentami w organizacji, programy certyfikujące pracowników
 • Budowa i wdrażanie standardów sprzedaży i obsługi Klienta
MISJA, WIZJA, WARTOŚCI

Za kluczowy cel naszej działalności stawiamy sobie przyczynienie się do rozwoju biznesu naszych Klientów poprzez wspieranie ich w procesach związanych z zarządzaniem ludźmi.

Będziemy realizować tę misję dzieląc się z naszymi Klientami swoją ekspercką wiedzą i praktyką biznesową dostosowując nasze rozwiązania do ich indywidualnych potrzeb. Styl, w jakim chcemy pracować określają nasze wartości:

Dlaczego warto współpracować z HR dla Biznesu?

 

NASZE WARTOŚCI

ROZUMIENIE BIZNESU

 Rozumiemy i wspieramy naszych klientów  w realizacji ich celów biznesowych wynikających ze strategii. 

ROZWÓJ – NASZ I NASZYCH KLIENTÓW

 Nieustannie doskonalimy się i budujemy rozwiązania w oparciu o ekspercką wiedzę i doświadczenie, aby wspierać Klientów w ich rozwoju. 

ZAANGAŻOWANIE/ PASJA

W centrum naszego zainteresowania jest Klient. Z zaangażowaniem i pasją poszukujemy najefektywniejszych dla niego rozwiązań.

ODPOWIEDZIANOŚĆ/ WIARYGODNOŚĆ

 Zgodnie z etyką, z rozwagą i odpowiedzialnością podchodzimy do zadań. Dotrzymujemy złożonych obietnic.

PARTNERSKA WSPÓŁPRACA

Współpracę z naszymi klientami budujemy w oparciu o partnerstwo i  zaufanie. Dbamy o  relacje i otwartą komunikację.

NASZ ZESPÓŁ
MAŁGORZATA KLIMOWICZ

 

Dyrektor Zarządzający HR dla Biznesu.
Konsultant  biznesu w obszarze HR/Asesor AC/DC/DLC/ Mediator. Audytor, trener i mentor w zakresie standardów sprzedaży i obsługi klienta oraz autor narzędzi certyfikacyjnych w tym obszarze.

Manager, praktyk biznesu z kilkunastoletnim doświadczeniem, odpowiedzialna za rozwój pracowników, HR. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań nakierowanych na zarządzanie efektywnością i kompetencjami w organizacji. Posiada doświadczenie w pracy z klientami wielu branż m.in. mediowej, wydawniczej, produkcyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, motoryzacyjnej i wydobywczej.

Absolwentka Zarządzania i Marketingu Politechniki Lubelskiej oraz studiów podypomowych “Profesjonalny Trener Biznesu” Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany Trener NLP, Certyfikowany Trener TZA ART, dyplomowany mediator. 

Od 2014 współpracuje ze szkołą biznesu IBD Business School jako Senior Konsultant/ Senior Trener Centrum Eksperckiego Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. Przeprowadziła wiele szkoleń i projektów doradczych dot. m.in. : budowy modeli kompetencyjnych, rekrutacji i selekcji personelu, AC/DC i DLC, analizy i określania potrzeb szkoleniowych, budowania programów rozwojowych dla pracowników, systemów ocen oraz rozwoju kompetencji przywódczych. Realizowała projekty dla takich klientów, jak: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., Roche Polska, Polpharma S.A., KGHM Polska Miedź, BMM Sp. z o.o., ORLEN S.A, Arcelor Mittal Poland, ArcelorMittal Shared Service Centre Europe Sp. z o.o., Bank Gospodarstwa Krajowego, BGŻ BNP Paribas S.A., Polkomtel Sp. z o.o., AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A., Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń, SMC Industrial Automation Polska Sp. z o.o.
Jest też autorem narzędzi certyfikacyjnych i asesorem w procesie certyfikacji pracowników.

W latach 2008-2014 w Grupie Onet.pl S.A. budowała i wdrażała standardy adaptacji i rozwoju pracowników BU ZUMI. Była odpowiedzialna za  rozwój kompetencji menedżerów oraz specjalistów Działu Sprzedaży oraz Biura Obsługi Klienta. Jako konsultant wspierała także menedżerów we wdrożeniu do sprzedaży nowych produktów oraz mapowaniu procesów biznesowych w organizacji. Była również zaangażowana w projekt budowy modelu kompetencji Grupy Onet.pl S.A.

W latach 2005-2007 w Arteria S.A. była odpowiedzialna za rekrutację i rozwój kompetencji menedżerów oraz specjalistów w ramach prowadzonych projektów dla takich firm jak: UPC Polska Sp. z o.o., ING Nationale Nederlanden, Amplico Life, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, AmRest Sp. z o.o., Wydawnictwa: Helion S.A., Verlag Dashofer Sp. z o.o., Bertelsmann Media Sp. z o.o., Raabe, Wiedza i Praktyka Sp. z o.o.

W latach 2001-2002 członek zarządu TNOiK.

 

JOLANTA HANC

Dyrektor Programowy HR dla Biznesu

Konsultant biznesowy w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Praktyk biznesu z ponad dwudziestoletnim  doświadczeniem. Ekspert w zakresie HR oraz standardów sprzedaży i obsługi klienta. Trener i autor narzędzi certyfikacyjnych w tym obszarze.

Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań nakierowanych na rozwój kompetencji w organizacji. Posiada doświadczenie w pracy z klientami wielu branż m.in. hotelowej, mediowej, wydawniczej, finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, energetycznej, motoryzacyjnej.

Absolwentka studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie i marketing, Akademii Koźmińskiego (Profesjonalny Trener Biznesu). Z wykształcenia humanistka.

Posiada certyfikaty: Certified Assessor for Assessment &Development Centre (metodyka Guidelnes and Ethical Considerations for Assessment Center Operations International Task Force on Assessment Center Guidelnes), Trener Treningu Zastępowania Agresji AMITY (metodyka R&R Consultans
dr Barrego Glicka ), Talent Q. 

Od 2014 roku współpracuje ze szkołą biznesu IBD Business School jako niezależny Senior Trener/Senior Konsultant Centrum Eksperckiego – Zarządzanie Kapitałem Ludzkim. W tym czasie współpracowała przy opracowaniu i wdrożeniu projektów szkoleniowo-doradczych z tematów: audyt modeli kompetencyjnych, budowa modeli kompetencyjnych, audyt kompetencji Assessment Center/Development Center, Development & Learning Center, budowanie programów rozwojowych, ocena 360 stopni, badanie i zmiana kultury organizacyjnej, projektowanie wartości firmowych, zarządzanie talentami, certyfikacje zawodowe   m.in. dla: Arcelor Mittal Poland, Arcelor Mittal Shared Serciece Centre Europe, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank BGŻ BNP Paribas S.A., BMM sp. z o.o., Danfoss, Energa Obrót S.A., Grupa Maspex Sp. z o.o.,  KGHM Polska Miedź S.A., LG Display Poland Sp. z o.o., Polpharma S.A., Polkomtel S.A., Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o., Roche Polska Sp. z o.o., Skandia Życie TU S.A., SMC Industrial Automation Polska Sp. z o.o., SMYK S.A. TEVA Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o., UNIQA S.A. Towarzystwo Ubezpieczeń, Volkswagen Group Polska.

W latach 2009-2013 w firmie Grupa Onet.pl  zajmowała się kształtowaniem strategii rozwoju kompetencji pracowniczych.

Od 2007 do 2009 roku HR Manager w spółkach należących do Internet Group S.A. była odpowiedzialna za koordynację prac działu HR i nadzór nad realizowanymi projektami m.in. dla firm Santander Consumer Bank, PZU, Play, Link4.

W latach 2004 – 2007 w firmie Arteria S.A.  najpierw na stanowisku trener a następnie zastępca kierownika ds. szkoleń odpowiadała za rekrutację, rozwój pracowników w ramach prowadzonych projektów dla klientów: Verlag Dashofer, Wiedza i Praktyka, Bertelsmann Media,City Handlowy, ING Nationale Nederlanden, Amplico Life, Wolters Kluwer Polska, Aster, Reader’s Digest.

 

 Interesuje Cię profesjonalne doradztwo HR?

Chcesz wiedzieć więcej?

 • Współpraca z nami to doskonały sposób na zwiększenie efektywności pracowników w Twojej firmie
 • Z nami rozwiniesz kompetencje osób zatrudnionych w Twojej organizacji
 • Dostarczymy Ci sprawdzone rozwiązania w oparciu o najnowsze trendy
 • Pomożemy na etapie tworzenia koncepcji oraz wdrażania rozwiązań
 • Podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem
 • Przekazana przez nas wiedza, stworzone narzędzia pozostaną w Twojej organizacji
 • Nauczymy menedżerów w Twojej organizacji, jak samodzielnie, bez pomocy z zewnątrz korzystać z przygotowanych przez nas rozwiązań
 • Ograniczysz koszty związane z obsługą procesów HR, ponieważ współpraca z nami trwa tylko tyle czasu, ile jest niezbędne do realizacji zadania

W jaki sposób budujemy rozwiązania?

 • Partycypacyjnie, przy współudziale pracowników z różnych obszarów organizacji podczas interaktywnych warsztatów
 • Wypracowujemy rozwiązania w oparciu o analizy statystyczne, badania fokusowe oraz wywiady
 • Dostarczamy katalog gotowych rozwiązań opartych na najnowszych trendach i naszych doświadczeniach.

Proponowane przez nas formy współpracy uwzględniają indywidualne potrzeby organizacji, ich wielkość, ilość zatrudnionych osób, cele jakie organizacja planuje osiągnąć.

W zależności od potrzeb możemy zaoferować wsparcie czasowe przy realizacji konkretnego projektu lub współpracę cykliczną obliczoną na dłuższy czas, w określonym wymiarze godzin, z ustaloną częstotliwością przy realizacji określonych zadań.

Wsparcie czasowe

Taki rodzaj współpracy jest najkorzystniejszy,  gdy:

 • planujecie Państwo zrealizować określony projekt HR i potrzebujecie Państwo na określony czas doświadczonej osoby, która podzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami
 • planujecie Państwo wdrożenie działań nastawionych na rozwój kadry i chcielibyście Państwo upewnić się, czy właściwszym rozwiązaniem będzie własny dział czy może outsourcing usług HR
 • chcecie Państwo stworzyć od podstaw dział HR w swojej organizacji
 • pragniecie Państwo wesprzeć istniejący dział HR w realizacji nowych projektów

Wsparcie cykliczne

Ten rodzaj współpracy oferujemy, gdy:

 • planujecie Państwo w sposób stały, lecz w niepełnym wymiarze godzin korzystać z opieki specjalisty ds. HR
 • na obecnym etapie rozwoju organizacji nie potrzebujecie Państwo własnego działu HR, lecz nie chcecie tracić możliwości rozwoju kapitału ludzkiego
 • planujecie Państwo utworzyć dział HR w pewnej perspektywie czasu i przygotować się do tego w sposób najbardziej optymalny.

Planujecie Państwo wdrożyć działania w obszaru HR, a jednocześnie nie chcecie ponosić z tego tytułu zbyt dużych kosztów

 • Wystarczy, że  skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz ankietę w zakładce KONTAKT
 • Zaproponujemy Ci spotkanie, aby porozmawiać o specyfice Twojej firmy i Twoich oczekiwaniach
 • Przygotujemy rozwiązania najbardziej dopasowane do  wyzwań Twojej firmy
 • Ustalimy najwygodniejszy dla Ciebie model współpracy
 • To Ty ostatecznie podejmiesz decyzję dotyczącą zakresu i czasu współpracy